Poradnik Pacjenta

Usunąć czy leczyć?

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę prosta!

Kiedy masz głęboką próchnicę lub twój ząb uległ urazowi, wyrwanie wydaje się najłatwiejszym, najszybszym  i w sumie najtańszym wyjściem. Czy aby na pewno! Zdecydowanie nie powinieneś spieszyć się z podjęciem decyzji. Nie zawsze to, co jest łatwe, szybkie i tanie jest najlepsze dla twojego zdrowia. Czasem taka pochopna decyzja może spowodować duże kłopoty. I jeszcze większe wydatki w przyszłości.

Naturalne zęby to najlepsze możliwe rozwiązanie. Żaden implant czy proteza nie jest w stanie prześcignąć korzyści, jakie daje własny, nawet mocno przeleczony ząb. Jakie to korzyści?

naturalne „połączenie” z ciałem poprzez korzeń. Pamiętaj, że np. w przypadku mostu czy protezy nie odtwarzamy korzenia. Oznacza to zanik kości w miejscu wyrwanego zęba. 
większa wytrzymałość niż korona protetyczna 
łatwiejsza pielęgnacja na co dzień
utrzymanie prawidłowego zgryzu. Zęby są ze sobą w kontakcie nie tylko po to, abyś mógł dobrze gryźć, ale też po to, aby każdy pozostał na swoim miejscu przez całe twoje życie. Gdy wyrywasz zęba i nie wstawisz jego uzupełnienia protetycznego, z czasem zęby będą się wysuwać z kości, przesuwać, chwiać itp. By temu zapobiec trzeba rozważyć wykonanie korony, implantu, mostu itp., aby wyeliminować problem przesuwających się zębów. To oznacza więcej wizyt u dentysty i wydatki.
zachowanie młody wygląd. Pełne uzębienie ma wpływ na to, jak wygląda twoja twarz. „Luki” w uzębieniu widoczne podczas uśmiechu czy mówienia mają wpływ na to, jak odbierają cię inni ludzie.

Podsumowując: choć może wydawać się, że wyrwanie zęba jest tańsze niż jego leczenie, prawda jest taka, że ​​finalnie, w długiej perspektywie czasowej, wyrwanie zęba kosztuje więcej czasu i pieniędzy, ze względu na to, że trzeba będzie za jakiś czas zastosować uzupełnienie protetyczne. Gdy z kolei nie zdecydujesz się na wstawienie uzupełnienia protetycznego, za jakiś czas odczujesz dolegliwości fizyczne i prawdopodobnie spadnie twoja pewność siebie.

Czy są sytuacje, gdy ekstrakcja jest lepszym rozwiązaniem?

Niestety tak. Gdy nastąpił uraz i ząb jest pęknięty, zwłaszcza poniżej linii dziąseł lub w kilku miejscach, może być nie do uratowania. Lub jeśli tak długo zwlekałeś z leczeniem, że ząb jest zbyt słaby, aby go odbudować. Jednak w takiej sytuacji można spróbować zachować korzeń zęba, żeby móc osadzić na nim koronę protetyczną. Jeśli nie jest to możliwe, rekomendujemy, by rozważyć wstawienie implantu.

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Już czas!

Umów się na wizytę kontrolną
Próchnica wykryta we wczesnym stadium to krótkie i tanie leczenie. Przyjdź do nas na przegląd stomatologiczny i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.