Poradnik Pacjenta

Noworoczny plan stomatologiczny

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Zaplanuj wizytę u stomatologa!

Jeśli dawno nie odwiedzałeś stomatologa, najwyższy czas to zmienić! Nowy Rok zawsze sprzyja postanowieniom i planom, warto więc wpisać na listę troskę o swoje zdrowie. 

Krok 1: Wizyta u higienistki stomatologicznej

W pierwszej kolejności, zwłaszcza jeśli dawno nie byłeś u dentysty, warto umówić się na profesjonalne oczyszczanie do gabinetu higienistki stomatologicznej. Podczas takiej wizyty wykwalifikowana osoba usunie z Twoich zębów kamień oraz osad. W ostatniej fazie wizyty poda Ci preparat fluoryzacyjny – żel lub piankę w specjalnej szynie, którą nałożysz na chwilę na zęby, by je wzmocnić. Higienistka przekaże Ci także najważniejsze informacje na temat tego, jak na co dzień dbac o zęby.

Dlaczego warto?
  • kamień nazębny obfituje w siedliska bakterii i drobnoustrojów, które zagrażają Twojemu zdrowiu – mogą powodować krwawienie z dziąseł, stany zapalne, a nawet ruszanie się zębów!
  • zalegający kamień powoduje nieświeży oddech
  • usunięcie osadu z pokarmów i napojów sprawi, że Twój uśmiech będzie jaśniejszy
  • usunięcie kamienia i osadu ułatwi ocenę stanu uzębienia przez stomatologa

Krok 2: Wizyta kontrolna u stomatologa

W następnej kolejności zapisz się na wizytę kontrolną do stomatologa. Taka wizyta powinna być wykonana 2 razy w roku (a jeśli cierpisz na stany zapalne dziąseł, to nawet częściej). Lekarz obejrzy Twoje uzębienie, dziąsła i śluzówkę jamy ustnej. Sprawdzi, czy nie masz  próchnicy lub innych problemów wymagających leczenia lub wzmożonej profilaktyki. Każde badanie stomatologiczne wspomagane jest przez cyfrową diagnostykę radiologiczną, która pozwala sprawdzić stan tego, co niewidoczne lub trudno dostępne gołym okiem. Cyfrowe zdjęcie rtg wykonywane jest od razu na wizycie.

Dlaczego warto?
  • im wcześniej wychwycona próchnica, tym tańsze leczenie
  • im wcześniej zauważone problemy z dziąsłami, tym szybszy powrót do zdrowia
  • odkładanie decyzji o leczeniu działa na Twoją niekorzyść i w skrajnych przypadkach może spowodować zbyt duże zniszczenie zęba, by można było go wyleczyć
  • stomatologia zmienia się cały czas, nowe technologie leczenia i znieczulania sprawiają, że wizyty są coraz bardziej komfortowe i trwają krócej.

Zapraszamy!

 

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Już czas!

Umów się na wizytę kontrolną
Próchnica wykryta we wczesnym stadium to krótkie i tanie leczenie. Przyjdź do nas na przegląd stomatologiczny i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.