Poradnik Pacjenta

Nieleczone zęby a udar mózgu

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Sprawdź, jak zdrowie zębów wpływa na Twoje serce

Statystycznie co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. 85–90% udarów to udary niedokrwienne, czyli spowodowane sytuacją, gdy tętnica zaopatrująca jakąś część mózgu w krew staje się niedrożna, a komórki mózgu dostają jej o wiele mniej, niż potrzebują.

Głównym związkiem między chorobami dziąseł a udarem jest stan zapalny. Stany zapalne w jamie ustnej (zapalenia i choroby dziąseł) charakteryzują się bardzo obfitym występowaniem bakterii i toksyn. Jak zapewne już wiecie, ząb jest połączony z naczyniami krwionośnymi poprzez nerwy, które przechodzą przez jego korzenie. Dlatego też każda infekcja w Waszej jamie ustnej może przedostać się do krwiobiegu. To z kolei powoduje przeniesienie stanu zapalnego dalece poza ząb. Taki stan zapalny może zwiększyć ryzyko krzepnięcia krwi, a to bezpośrednio prowadzić do udaru mózgu (lub innych chorób serca i nie tylko). Ostatnie badania przeprowadzone na świecie wykazały, że pacjenci, którzy przeszli udar, na unikali higieny jamy ustnej i nie dbali o zdrowie jamy ustnej. 

Niestety obserwujemy choroby dziąseł u wielu naszych pacjentów, dlatego chcemy uczulić Was na zagrożenia z tym związane. Higiena jamy ustnej jest kluczowa nie tylko w utrzymaniu zdrowego, pełnego uzębienia, ale także w zapobieganiu takich schorzeń jak cukrzyca, niektóre nowotwory, czy choroba Alzheimera.

Jeśli macie trudności z doborem właściwej dla Waszych zębów szczoteczki czy pasty, zapraszamy Was na wizyty higienizacyjne. Nasze higienistki mogą profesjonalnie ocenić stan jamy ustnej i dobrać program indywidualnej codziennej higieny jamy ustnej dla każdego pacjenta.

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Już czas!

Umów się na wizytę kontrolną
Próchnica wykryta we wczesnym stadium to krótkie i tanie leczenie. Przyjdź do nas na przegląd stomatologiczny i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.