Poradnik Pacjenta

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – o czym pamiętać?

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Leczenie endodontyczne, czyli kanałowe odbywa się, gdy próchnica zniszczyła koronę zęba i wniknęła w głąb jego korzeni. Najlepiej wykonywać je pod mikroskopem. O czym pamiętać, gdy zostało u Ciebie przeprowadzone leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to najwyższa możliwa jakość przeprowadzenia zabiegu usunięcia próchnicy z korzeni zęba. Tylko mikroskop pozwala na najdokładniejsze usunięcie próchnicy z kanałów, które często mają nietypową budowę. W Eurodencie, wykonując te zabiegi, spełniamy światowe standardy. Posiadamy doskonały sprzęt, a nasi lekarze specjalizujący się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem są w tym kierunku bardzo dobrze wykształceni oraz mają wieloletnie doświadczenie. Mogą tym samym ocalić nawet najbardziej zniszczoną koronę zęba, jeśli tylko kanały nadają się do uratowania. To dzięki współpracy endodonty z laboratorium protetycznym. To dzięki połączeniu dwóch dziedzin stomatologii można odbudować zniszczoną koronę zęba przy użyciu wkładów koronowo-korzeniowych, porcelanowych wypełnień czy koron protetycznych.

Pamiętaj także, że to, co było standardem kilkadziesiąt lat temu dziś w nowoczesnych gabinetach odeszło w zapomnienie. Na pewno słyszałeś w rodzinie opowieści, jak to kiedyś ktoś leczył się kanałowo miesiąc i w bólu, jak mu zatruwano zęba przez kilka tygodni, jak później i tak pojawiała się konieczność usunięcia zęba. Dziś to już tylko wspomnienia. Po pierwsze, leczenie jest komfortowe i w zasadzie bezbolesne dzięki nowoczesnym znieczuleniom. Po drugie, leczenie kanałowe pod mikroskopem może być przeprowadzone na jednej wizycie i najczęściej właśnie tak się odbywa. Po trzecie, zębów już się nie zatruwa! Z dzisiejszego punktu widzenia medycznie to działanie nie ma sensu. Są dużo lepsze i szybsze metody i to właśnie dzięki nim można przeprowadzić leczenie na jednej wizycie. Dodatkowo precyzyjne oczyszczanie kanałów pod mikroskopem ogromnie zmniejsza ryzyko wtórnej próchnicy

Jeśli zastanawiasz się, czy warto podjąć leczenie kanałowe pod mikroskopem, nie wahaj się. Jeśli Twój ząb jest bardzo zniszczony, to jedyne rozsądne działanie, jakie możesz podjąć, by go ocalić!

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Już czas!

Umów się na wizytę kontrolną
Próchnica wykryta we wczesnym stadium to krótkie i tanie leczenie. Przyjdź do nas na przegląd stomatologiczny i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.