Poradnik Pacjenta

Kto bardziej boi się dentysty?

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Sprawdź, kto bardziej boi się dentysty i co możemy na to poradzić

Drodzy Pacjenci, badania pokazują, że… statystycznie to mężczyźni bardziej boją się dentysty! Dentofobia, czyli lęk przed stomatologiem deklaruje co drugi pan. Często ma to związek z jakimiś mało przyjemnymi wizytami w przeszłości, ale jeszcze częściej ten lęk jest zaszczepiony przez rodziców, którzy sami bali się i unikali wizyty u stomatologa.

Jakie są konsekwencje dentofobii?

Powołamy się na przypadki panów, gdzie konsekwencje lęku są bardzo poważne. Unikanie wizyt u stomatologa przyczyniają się do poważnych problemów zdrowotnych.

90 procent mężczyzn w Polsce ma problemy z próchnicą, wielu z nich jednak nie podejmuje leczenia, a do stomatologa zgłasza się dopiero, gdy stan zębów jest tragiczny.*

Oznacza to, że panowie są najbardziej narażeni nie tylko na utratę zębów, ale także na konsekwencje zaawansowanej próchnicy i stanów zapalnych w jamie ustnej, czyli bardzo poważne i zagrażające życiu problemy kardiologiczne (miażdżyca, zawał), które są wynikiem przedostawania się bakterii i toksyn z jamy ustnej do krwi, a następnie do wszystkich kluczowych narządów ciała.

 

Czego boimy się u dentysty i dlaczego już nie powinniśmy?

W ankietach panowie podają następujące rzeczy:

– ból. Obecnie nie powinien być to powód do strachu, jako że w Centrum Eurodent Bielawa używamy nowoczesnych, szybko, mocno i długo działających znieczuleń. Potrafimy znieczulić nawet do znieczulenia, by sam proces znieczulania podstawowego był przyjemniejszy.

– wspomnienia z dzieciństwa. Drodzy pacjenci, stomatologia poszła tak bardzo do przodu, że to, co macie  w pamięci nie ma się nijak do tego, czego możecie się u nas spodziewać. Przyjemna poczekalnia, miły personel, dobrze wykształceni lekarze i asystentki, a przede wszystkim nowoczesny sprzęt i znieczulenia, które znacznie uprzyjemniły i bardzo skróciły czas trwania wizyty. Diagnostyka na najwyższym poziomie pozwala nam leczyć to, co naprawdę jest przyczyną kłopotów.

– zapach. Zapomnij o tym, że gdzieś (przepraszamy za wyrażenie, ale wstyd się przyznać, jak byliśmy mali sami tak mówiliśmy) „śmierdzi dentystą”. Eurodent korzysta z nowoczesnych środków dezynfekujących, odkażających które mają niewyczuwalny lub przyjemny dla pacjentów zapach. Świetny system wentylacji pomaga w utrzymaniu neutralnych zapachów, dzięki czemu wizyta staje się przyjemna i zapominamy o wspomnieniach z dzieciństwa.

– brak kontroli. To można wyeliminować. Po pierwsze to Ty wybierasz dentystę i gabinet. Nasi dentyści mówią, co będzie wykonywane podczas wizyty i powtarzają te informacje w trakcie. Jeśli to podniesie Twoje samopoczucie, uprzedź, że nie czujesz się komfortowo na fotelu i chciałbyś, by dentysta uprzedzał Cię, co będzie wykonywał na kolejnych etapach wizyty. My to rozumiemy, uważamy, że strach jest normalnym odczuciem i staramy się, byś z wizyty na wizytę uwalniał się od niego.

– prawda, która jest niekomfortowa. To jedyna rzecz, której nie będziemy mogli zmienić. Jeśli źle szczotkujesz zęby, czy zbyt rzadko chodzisz do stomatologa, nasi specjaliści powiedzą Ci to. Wiemy, że nie jest fajnie usłyszeć, że robi się coś źle i że wiele osób chciałoby tego uniknąć. Pomyśl jednak, że od razu dostaniesz gotowy plan działania oraz wiedzę, co robić lepiej i jak. Prawda jest taka, że jeśli zastosujesz się do wskazówek lekarza oraz nauczysz się dobrze myć zęby, ryzyko próchnicy bardzo się zmniejszy i będziesz przychodzić do gabinetu tylko na rutynowe kontrole, które są naprawdę bardzo przyjemne!

 

*na podstawie informacji przekazanych przez portal dentonet.pl

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Już czas!

Umów się na wizytę kontrolną
Próchnica wykryta we wczesnym stadium to krótkie i tanie leczenie. Przyjdź do nas na przegląd stomatologiczny i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.