Poradnik Pacjenta

Jakie pożywienie jest dobre dla zębów?

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Sprawdź, co warto spożywać, żeby wspomóc zęby

Z naszego poradnika dowiedzieliście się już, jakie pokarmy i napoje są dla zębów złe. Tym razem powiemy Wam, jaka dieta jest dobra dla zębów. Oto co pozytywnie wpływa na ich zdrowie.

Produkty zawierające FLUOR

Fluor wspomagający remineralizację szkliwa i zapewniający profilaktykę przeciwpróchniczą zawierają takie produkty, jak: ryby, herbata, cielęcina, ryż, woda mineralna.

Produkty zawierające WITAMINĘ D

To właśnie ona wpływa na twardość szkliwa, pozwala prawidłowo przyswajać wapń i fosfor z diety. Produkty bogate w witaminę D to tłusty nabiał oraz jaja i tłuste ryby (makrela, łosoś, tuńczyk, śledź), a także tran. Witamina D znajduje się również w kakao. Pamiętajmy, że witaminę D warto także stosować jako suplement (seniorzy – przez cały rok).

Produkty zawierające WAPŃ

To właśnie wapń wpływa na stan szkliwa najmłodszych. U dorosłych zmniejsza ryzyko rozwoju choroby przyzębia. Produkty bogate w wapń to chude mleko i jogurt, ryby takie jak łosoś czy sardynki, warzywa: szpinak, buraki. Wapnia dostarczą także migdały.

Produkty zawierające WITAMINĘ C

Witamina C obkurcza naczynia krwionośne, zapewniając zdrowie dziąsłom. Dostarczają jej np. cytrusy, pomidory, brukselka, słodka papryka.

Produkty zawierające WITAMINĘ A

Wspomogą Was w walce z bakteriami. Marchew, szpinak, kapusta, dynia to warzywa, które jej dostarczą. Nie zapominajmy o owocach, takich jak morele, melon. Inne produkty bogate w witaminę A to jaja i czerwone mięso.

Produkty obniżające pH jamy ustnej

Ciekawostką jest to, że badania dowiodły, że dla zdrowia jamy ustnej bardzo dobry jest żółty ser, który skutecznie obniża pH w jamie ustnej (ważne dla ochrony przed próchnicą).

 

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Już czas!

Umów się na wizytę kontrolną
Próchnica wykryta we wczesnym stadium to krótkie i tanie leczenie. Przyjdź do nas na przegląd stomatologiczny i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.