Poradnik Pacjenta

Jak myć zęby szczotką soniczną?

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Sprawdź, jak prawidłowo myć zęby szczotką soniczną

Gdy myślimy o szczotkach elektrycznych najczęściej przychodzą nam do głowy szczotki oscylacyjno-rotacyjne z okrągłymi lub owalnymi główkami. Tymczasem do wyboru mamy jeszcze jeden rodzaj szczotki elektrycznej, choć może w Polsce nie tak bardzo popularny, jak te wymienione wcześniej. Są to szczotki soniczne. Różnią się od klasycznych elektrycznych budową wymiennej końcówki oraz sposobem pracy.

Główka szczotki sonicznej ma budowę podobną do zwykłej szczotki manualnej – jest podłużna. Podczas szczotkowania może wykonywać drgania i w wybranych modelach szczotek lekko przesuwać się na boki naśladując ruch wymiatający. Głównym elementem pracy takiej szczotki jest jednak fala dźwiękowa, która służy rozbijaniu bakteryjnej płytki nazębnej. Drgania również w tym pomagają, a bywa, że szczotka wykonuje dodatkowo delikatne ruchy wymiatające.

Szczotkowanie taką szczotką różni się od szczotkowania klasyczną elektryczną szczotką do zębów o okrągłej główce oraz od szczotkowania szczotką ręczną. Znaleźliśmy dla Was animacje, które pokazują, jaką technikę stosować w przypadku dorosłych i dzieci, także w przypadku, gdy noszą stałe aparaty ortodontyczne. Jeśli macie dodatkowe pytania, możecie zadać je na wizycie lekarzowi lub higienistce. 

Jak prawidłowo myć zęby szczotką soniczną – dorośli i pacjenci ortodontyczni
Jak prawidłowo myć zęby szczotką soniczną – dzieci

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Już czas!

Umów się na wizytę kontrolną
Próchnica wykryta we wczesnym stadium to krótkie i tanie leczenie. Przyjdź do nas na przegląd stomatologiczny i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.