Poradnik Pacjenta

Dlaczego opłaca się nitkować zęby?

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Zobacz, jak nitka pomaga zaoszczędzić na leczeniu zębów!

Naszym pacjentom zawsze zalecamy nitkowanie zębów. Dlaczego jest to tak ważne, czemu szczoteczka nie wystarczy i wreszcie jakim cudem ta cienka nitka może pomóc zaoszczędzić pieniądze?

Dlaczego to ważne?

Jak wiecie, na zębach gromadzi się płytka nazębna. Proces jej powstawania przebiega non-stop, w dzień i w nocy, przed umyciem zębów i po umyciu. Niestety większość składników płytki to szkodliwe dla zębów i dziąseł bakterie. Gdy myjemy zęby dwa razy dziennie, usuwamy je na bieżąco. Jeśli tego nie robimy, lub myjemy zęby niedokładnie lub nieregularnie, bakterie zaczynają się namnażać, a resztki jedzenia stanowią dla nich doskonałą pożywkę. Im więcej bakterii i silniejsza ich struktura (np. kamień nazębny), tym łatwiej próchnicy zaatakować szkliwo zęba, spowodować stan zapalny dziąseł a nawet paradontozę.

Czemu szczoteczka do zębów nie wystarczy?

Nawet najdokładniejsze szczotkowanie nie jest w stanie usunąć płytki bakteryjnej z przestrzeni między zębami. Przy prawidłowej budowie zgryzu włókno szczoteczki nie ma szans tam się dostać. Jeszcze trudniej mają pacjenci ze stłoczonymi zębami. I tu właśnie wkracza nitka. Możemy wprowadzić ją w ciasną przestrzeń międzyzębową i zebrać zgromadzoną tam płytkę nazębną!

Skąd te oszczędności?

Pomyśl o tym, że płytka bakteryjna rozkładająca się między zębami powoli, dzień po dniu, niszczy szkliwo. Gdy rozpuści je wystarczająco, rozpoczyna się proces próchnicotwórczy i ząb powoli ulega zepsuciu. łatwo zauważyć, gdy coś złego dzieje się na widocznych powierzchniach zębów, ale sytuacja w przestrzeniach często jest niewidoczna. Dopiero podczas dokładnego przeglądu stomatologicznego, czy kontrolnego zdjęcia panoramicznego, można zauważyć problem i podjąć leczenie. Im mniej zniszczony ząb, tym mniejsze koszty leczenia. A ząb zdrowy, który uniknął próchnicy dzięki nitkowaniu, to czasem nawet kilkaset złotych w kieszeni. Nie zawsze bowiem kończy się na ubytku próchnicowym. Gdy próchnica przebiega w ukryciu, osłabiony nią ząb może np. pęknąć w trakcie nagryzania twardych pokarmów. A wtedy proste leczenie stomatologiczne nie wystarczy. Pojawia się w najlepszym razie konieczność leczenia kanałowego i wzmacniania zęba specjalnymi wkładami, a w najgorszym – usunięcie zęba i leczenie protetyczne.

Zachęcamy do nitkowania! Jeśli nie wiesz, jak należy to zrobić lub jaka nitka będzie dla Ciebie najlepsza, zapytaj o to nasze higienistki podczas najbliższego zabiegu usuwania kamienia nazębnego.

 

Ważne!

Na pierwszą wizytę bez problemu umówisz się pod numerem 74 64 64 699 lub +48 666 212 200

Nasze recepcjonistki pomogą ustalić dogodny termin oraz wybrać odpowiedniego lekarza

Umów się już dziś!

Już czas!

Umów się na wizytę kontrolną
Próchnica wykryta we wczesnym stadium to krótkie i tanie leczenie. Przyjdź do nas na przegląd stomatologiczny i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.