Zabiegi wykonywane toksyną botulinową (popularnie zwaną botoksem) pozwalają w bezpieczny sposób zatrzymać upływ czasu. W terapiach anti-aging botoksu używamy do eliminacji oznak starzenia się skóry – preparat zmniejsza napięcie w mięśniach odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek mimicznych.
Zmarszczki mimiczne powstają wskutek nadmiernego działania mięśni twarzy, które napinając się na co dzień, z czasem powodują coraz większe oznaki starzenia się skóry. Nadmierna aktywność mięśni dotyczy głownie tych partii twarzy: okolicy czoła, okolicy międzybrwiowej, okolicy oka oraz okolic ust.
Możemy jednak niwelować te niepożądane efekty starzenia. Przy użyciu botoksu wygładzamy skórę na twarzy i zapobiegamy powstawaniu nowych zmarszczek. Mięśnie są zrelaksowane, skóra nie napina się, jej wygląd jest naturalny i świeży. Jest to możliwe dzięki czasowemu rozluźnieniu mięśni powodujących powstawanie drobnych linii i bruzd. Botoks blokuje odbieranie przez mięsień impulsów nerwowych i to właśnie powoduje jego rozluźnienie. Na wizycie, przy pomocy delikatnej iniekcji, lekarz podaje preparat w miejsca, które poddawane są zabiegowi.
Botoks stosujemy także zapobiegawczo. Bywa, że wskutek nadmiernego stresu nasi pacjenci (nawet bardzo młodzi) zbytnio napinają mięśnie twarzy w sposób niekontrolowany. Dotyczy to przeważnie okolicy między brwiami. By uniknąć powstania w tym miejscu nieestetycznej bruzdy, lekarz podaje botoks, który uniemożliwi bezwolne napinanie mięśni.
Stosowanie botoksu pod opieką wykwalifikowanego lekarza jest bezpieczne, a efekty są szybkie i długotrwałe.
Czy wiesz, że botoks stosujemy także w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp?
Zabiegi wykonywane toksyną botulinową (popularnie zwaną botoksem) pozwalają w bezpieczny sposób zatrzymać upływ czasu. W terapiach anti-aging botoksu używamy do eliminacji zmarszczek.
Zmarszczki powstają wskutek nadmiernego działania mięśni twarzy, które napinając się na co dzień, z czasem powodują coraz większe oznaki starzenia się skóry. Nadmierna aktywność mięśni dotyczy głownie tych partii twarzy: okolicy czoła, okolicy międzybrwiowej, okolicy oka oraz okolic ust.
Możemy jednak niwelować te niepożądane efekty starzenia. Przy użyciu botoksu wygładzamy skórę na twarzy. Jest to możliwe dzięki czasowemu rozluźnieniu mięśni powodujących powstawanie drobnych linii i bruzd. Na wizycie, przy pomocy delikatnej iniekcji, lekarz podaje preparat w miejsca, które poddawane są zabiegowi.
Botoks stosujemy także zapobiegawczo. Bywa, że wskutek nadmiernego stresu nasi pacjenci (nawet bardzo młodzi) zbytnio napinają mięśnie twarzy w sposób niekontrolowany. Dotyczy to przeważnie okolicy między brwiami. By uniknąć powstania w tym miejscu nieestetycznej bruzdy, lekarz podaje botoks, który uniemożliwi bezwolne napinanie mięśni.
Stosowanie botoksu pod opieką wykwalifikowanego lekarza jest bezpieczne, a efekty są szybkie i długotrwałe.
Czy wiesz, że botoks stosujemy także w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp?
Tak, botoks jest bezpiecznym preparatem. Na całym świecie botoks jest stosowany w medycynie od lat, najpierw w neurologii i okulistyce, później także w medycynie estetycznej.
Jeśli chcesz walczyć z oznakami starzenia, botoks może być u Ciebie zastosowany, jednak ostateczną decyzję podejmie lekarz na wizycie – istnieją bowiem czasowe lub stałe przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.
W przypadku botoksu nie ma ograniczeń wiekowych. W przypadku młodych pacjentów zapobiega powstawaniu zmarszczek, a w przypadku pacjentów dojrzałych – wygładza te istniejące.
Wśród najczęstszych przeciwwskazań i przypadków, gdy botoks nie może być zastosowany, wymienia się:
– ciążę i laktację
– menstruację
– czynną opryszczkę
– nowotwór
– przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. aspiryny)
– uszkodzenie skóry lub zakażenie w miejscu podania preparatu lub okolicach
– terapie sterydami lub immunodepresantami
– epilepsję
– choroby układu immunologicznego
– cukrzycę
– zapalenie mięśnia sercowego
– nawracające anginy
– ostre zapalenia stawów
– nietolerancję preparatu lub wybranych jego składników (oprócz toksyny botulinowej preparat zawiera także substancje pomocnicze, takie jak: albumina ludzka, laktoza, hemaglutynina)
– chorobę Alzheimera, chorobę ALS
– choroby takie, jak: miastenia, zespół Eaton-Lamberta, stwardnienie rozsiane, choroby mięśni
– przyjmowanie leków kardiologicznych
– przyjmowanie leków takich, jak: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), minochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, cyklosporyna, D-penicylamina (Cuprenil), sukcynylocholina
Jak każdy zabieg w medycynie, podanie toksyny botulinowej może spowodować działania uboczne takie, jak:
– bóle głowy
– uczucie ciężkich brwi przy zbyt silnym osłabieniu włókien mięśnia czołowego, jednak najczęściej ustępuje ono po 3-4 tygodniach
– opadanie powieki – rzadko występujące powikłanie
– objawy przypominające grypę ( w 1–2 dobie po podaniu).
Samo podanie preparatu trwa około 10 minut. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie ma potrzeby znieczulać twarzy. Możesz poczuć bardzo delikatne ukłucie, jednak jest ono prawie niewyczuwalne.
Pierwsze efekty zauważysz już po kilku dniach. Ostateczne – po około tygodniu.
Statystycznie efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych kwestii organizmu oraz od codziennych aktywności, zwłaszcza w pierwszych dniach po zabiegu.